بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

وب سايت مجلات دانشگاه آكسفورد متعلق به انتشارات دانشگاه آكسفورد oxford university press يكي از سايتهاي معتبر است كه مي تواند مورد استفاده بسياري از پژوهشگران قرار گيرد اين سايت به نشاني http://www3.oup.co.uk/jnls/ بوده و مجلات موجود در آن به سه بخش تقسيم مي شود :مجلات بر اساس ترتيب موضوعي،عنوان و مجلات آنلاين. در بخش مجلات به ترتيب موضوع،مجلاتي در موضوعاتي همچون مطالعات منطقه اي، تاريخ هنر و فرهنگ بصري، مطالعات ارتباطي،اقتصاد وتجارت، تاريخ،مطالعات زبان و زبانشناسي و فلسفه ، حقوق ، مطالعات ادبي، فلسفه ،علوم سياسي،جامعه شناسي و سياست اجتماعي معرفي شده است در بخش مجلات آنلاين نيز مجلاتي كه امكان استفاده آنها به طرز آنلاين وجود دارد ،آمده است . البته استفاده از متن كامل اين مجلات منوط به ارائه شناسه و كلمه عبور است و سياست هاي مربوط به ارائه كه جهت استفاده از مجلات براي دانشجويان ،سازمانها و ساير افراد به طور مفصل در سايت توضيح داده شده است . ولي استفاده از خلاصه مقالات هر يك از مجلات بدون هرگونه محدوديتي امكان پذير است نكته قابل توجه در مورد مجلات آنلاين اين سايت ، معرفي سازمانها و سايتهاي معتبر و مفيد در هر يك از عناوين مجلات است و همين امر اين سايت تبديل به نقطه شروع خوبي براي جستجو كرده است علاوه بر اين جستجو در مجلات و مقالات ، اطلاعاتي براي كتابداران ، حقوق و غيره مطالب اين سايت مفيد را تشكيل مي دهد

+ نوشته شده در  سی و یکم تیر 1385ساعت 23:53  توسط فرهاد سلطانی 

وب سايت «دروازه اطلاعات علوم اجتماعي» Social Science Information Gateway بخشي از UK Resources Discovery Network است و هدف آن تهيه منابع معتبر و مفيد از اطلاعات موجود در اينترنت براي پژوهشگران و فعالان علوم اجتماعي، تجارت و حقوق است. اين سايت اطلاعات خود را در موضوعات ; ابزارها و متدهاي پژوهش، آموزش، اجتماعي، آمار، مطالعات زنان، روانشناسي، سياست، فلسفه، آموزش، حقوق، سياست دولتي، انسان شناسي و غيره طبقه بندي كرده است كه هر يك از اين طبقه بنديها به شاخه هاي ديگري تقسيم مي‌شود. نكته جالب توجه در مورد اين سايت معرفي انواع منابع مربوط به هريك از اين طبقه بنديهاست به طوري كه در هريك از موضوعات؛بانك هاي اطلاعاتي، فهرست كتابها و مقالات، شركتها، اطلاعات، دروس آموزشي، مجلات(خلاصه و متن مقالات)، ليستهاي پستي و گروههاي خبري، سازمانها و موسسات، مجموعه مقالات، گزارشات و پايان نامه ها، مقاله و گزارش شخصي، پروژه ها و مراكز تحقيقاتي، منابع و نرم افزارهاي مربوط به آن موضوع را معرفي مي‌نمايد.

                                   http://www.sosig.ac.uk

 

+ نوشته شده در  سی و یکم تیر 1385ساعت 23:50  توسط فرهاد سلطانی 

فهرستگان پژوهش يک بانک اطلاعاتي عظيم است که بيش از يازده هزار نمايه پژوهشي را در ميان حدود 300 جلد کتاب تخصصي پژوهش فهرست نويسي کرده است. شما با وارد کردن واژه پژوهشي مورد نظر خود مي توانيد به کتابهايي که اين واژه در آنها بکار رفته رجوع کنيد و به صفحه مورد نظر برويد.

 

http://www.rcirib.ir/pajohesh/iCatalog.asp

+ نوشته شده در  سی و یکم تیر 1385ساعت 23:44  توسط فرهاد سلطانی 

·        يکديگر را دوست بداريد اما از عشق زنجير مسازيد.

·        بگذاريد عشق همچون دريايی مواج ميان ساحل های جانتان در تموج واهتزاز باشد.

·        جامهای يکديگر را پر کنيد اما از يک جام منوشيد.

·        از نان خود به يکديگر هديه دهيد اما هر دو از يک نان تناول مکنيد.

·    به شادمانی با هم برقصيدو آواز بخوانيدامابگذاريدهريک برای خود تنها باشد, همچون سيم های عود که هريک در مقام خود تنهاست.اما همه با هم به يک آهنگ مترنمند.

·    دلهايتان را به هم بسپاريداما به اسارت يکديگر ندهيد, زيرا تنها دست زندگيست که می توانددلهای شما را در خود نگاه دارد.

·    در کنار هم باشيد اما نه بسيار نزديک, همچون ستون های معبد که از هم جدا هستند, مانند درختان بلوط وسرو که در کنار هم ونه در سايه هم رشد می کنند وبارور می شوند.

·        شرايط زندگی با سرنوشت و مقدرات ما را به راه های باريک می کشانند.

·    مپنداريد که جريان عشق را می توان بدست گرفت وهدايت کرد.بلکه اين عشق است اگر شما را ارزشمند بيا بد راهنمايی خواهد کرد.

·    توانايی عشق ورزيدن بزرگترين موهبت خداوند به انسان است.واز شخص سعادتمندی که به او داده شده باز پس گرفته نخواهد شد.

منبع : وبلاگ یوگای اندیشه

+ نوشته شده در  سی و یکم تیر 1385ساعت 14:23  توسط فرهاد سلطانی